Kardiologia, jak miód działa na pracę serca?
Słodki wytwór pracy pszczół jest pożądany przez ludzi od tysięcy lat. Pomaga nie tylko w walce z przeziębieniem, ale także chroni przed chorobami kardiologicznymi i wspomaga pracę serca. Mowa o miodzie, złotym płynie o niebiańskim smaku, którego prozdrowotne właściwości znajdziemy w fitoterapii.
Jak można w naturalny sposób zapobiec kłopotom o naturze kardiologicznej? Kilka wskazówek znajdziesz w niniejszym tekście.
Miód na serce – obowiązkowy składnik w Twojej diecie
Dzięki dodawaniu miodu do herbaty, mleka i kanapek można uniknąć kardiologicznych schorzeń. Jeżeli jednak już na nie zapadliśmy złoty płyn pomoże niwelować ich objawy, dlatego nadal warto po niego sięgać.
Jaki rodzaj miodu pszczelego będzie najlepszy na konkretne problemy sercowe? Okazuje się, że miód pozyskiwany z rzepaku kwitnącego w okresie letnim. Natomiast popularny, jasny miód lipowy dobrze sprawdzi się nie tylko w przypadku serca, ale także powiązanym z jego prawidłowym funkcjonowaniem układem nerwowym. W dodatku pozytywnie wpływa na naczynia krwionośne, które są często narażone na uszkodzenia i nieprawidłowości w przypadku pacjentów kardiologicznych.
Osoby, które mierzą się z miażdżycą powinny zaopatrzyć się w ciemny miód gryczany. Ponieważ znajdujące się w nim substancje flawonoidowe oraz cukry korzystnie oddziałują na mięsień serca i naczynia określane mianem włosowatych. Miód gryczany zapewnia im odpowiednia przepuszczalność, a także wytrzymałość.
Dlatego warto udając się w odwiedziny do babci, dziadka lub kogokolwiek bliskiego cierpiącego na schorzenia kardiologiczne zaopatrzyć się w mały podarunek umieszczony w słoiku. Powinien on również znaleźć się na półkach osób młodszych, które są zagrożone wystąpieniem chorób układu naczyniowo-sercowego. Przyda się szczególnie w okresie jesieni i zimy.
Dodawany do grzańca z czerwonego wina podwójnie wspomoże prace serca. Ponieważ lampka tego trunku nie zaszkodzi, tylko poprawi działanie opisywanego organu.