Jak kupować lampy? Krótki poradnik dla niewtajemniczonych

Jak kupować lampy? Krótki poradnik dla niewtajemniczonych

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic trudnego w kupowaniu lamp. Pewnie jest to racja, jeżeli dokonany wybór nie ma za zadania budować nastroju, współgrać ze stylem, czy choćby poprawnie oświetlać. Ludzie od lat kierują się tendencją ceny i wyglądu. Istnieje jednak szereg innych specyficznych właściwości fizycznych, na które wręcz trzeba zwrócić uwagę! Poprawne dobranie lamp nie tylko da gwarancję godnego i wygodnego funkcjonowania w danym pomieszczeniu. Lampy to urządzenia wielofunkcyjne – są zarówno źródłem światła, ale i niebywale sprawdzają się w roli dekoracyjnej. Oto kilka porad dla tych, którzy myślą o kupieniu lampy:

  • Po pierwsze – należy zastanowić się czego od lampy oczekujemy. Inaczej wybiera się dany produkt do pomieszczeń, które mają być bardzo mocno oświetlone, a inaczej do tych, które mają odgrywać inną rolę. Tutaj należy zatrzymać się przy pojęciu maksymalnej mocy żarówki. Jeśli lampa nie będzie spełniała tego punktu, a na mocy oświetlenia zależy nam najbardziej – lepiej poszukać alternatywnego rozwiązania.

    Nie warto w pierwszej chwili kierować się tylko i wyłącznie wyglądem;

  • Lampy to przedmioty o które trzeba dbać i konserwować. Najwygodniejsze są te wykonane ze szkła, czy plastiku. Nie ma problemu, aby przetrzeć je nawilżoną ściereczką. Kłopot pojawia się jednak wtedy, gdy klosze stworzone są z materiału lub ich konstrukcja jest na tyle zawiła, że ciężko ją wyczyścić;
  • Długość kabla to kolejny parametr obok którego nie warto przechodzić obojętnie. Szczególnie ważne okaże się to dla osób, które zamieszkują w wysokich pomieszczeniach, np. kamienicach. Długości kabli są przeróżne. Należy pamiętać, że jeśli lampa ma być osadzona niżej – oczywiście ważne będzie, by kabel był nieco dłuższy. Poziom w którym będzie zawieszona wpływa na to, czy światło w istocie da wrażenie rozproszonego, czy skupionego w danym obszarze.

.

www.amica.pl
regały przedszkolne